yonad.cz - ubytujte se snadno

Kontaktujte nás:    formulářem | e-mailem
+420 412 554 286

Krušné hory ubytování hotel penzion

Pohoří na hranici Česka a Německa je ideální pro letní i zimní dovolenou. Řada horských středisek nabízí možnosti pro aktivní dovolenou: můžete se věnovat golfu (Golf Resort Karlovy Vary, Golf Club Sokolov a další), jezdectví, vodním sportům (aquaparky Most a Klášterec nad Ohří), cykloturistice nebo v zimě lyžování a běžkování (SkiAreál Klínovec, Areál Neklid-Boží Dar). Milovníci kultury a historie si přijdou na své v podhůří Krušných hor, kde je čeká řada hradů a zámků, zajímavá muzea i skanzeny. A všichni jistě ocení přírodní památky, které jsou důkazem, že příroda Krušných hor není rozhodně tak poničená těžbou, jak se o ní traduje!

NENECHTE SI UJÍT: Zima v Krušných horách!

SkiAreál Klínovec Ubytování v okolí Klínovce

Největší lyžařský areál v Krušných horách. Deset sjezdovek všech možných obtížností (umělé zasněžováno), devět vleků a dvě lanové dráhy, skipas pro děti, snowpark a U-rampa, lyžařská škola, několik půjčoven vybavení a skiservisů. Dále 30 km běžkařsky upravených tratí! Parkoviště zdarma, samozřejmostí jsou ubytovací a stravovací zařízení.

SkiAreál Neklid-Boží Dar Ubytování v Božím Daru

Boží Dar je nejvýše položeným městečkem ve střední Evropě (1028 m n. m.). Zdejší středisko zimních sportů nabízí šest sjezdovek, šest vleků, snowpark pro snowboardisty a freestyle lyžaře, lyžařskou školu, půjčovnu vybavení a skiservis. Parkoviště zdarma, na výběr je z mnoha ubytovacích zařízení.

Další lyžařská střediska v Krušných horách

Bouřňák, Bublava, Český Jiřetín, Hora Svaté Kateřiny, Klíny, Komáří vížka, Kraslice, Lišák-Stříbrná, Mariánské lázně, Mezihoří u Chomutova, Nové Hamry, Pernik, Pyšná, Telnice.

Hotely - ubytování v oblastivíce ubytování v
Krušné hory

od 390 Kč os./noc

Ostrov

REZERVOVAT

od 290 Kč os./noc

Kovářská

REZERVOVAT

od 450 Kč os./noc

Nová Role

REZERVOVAT

od 350 Kč os./noc

Petrovice

REZERVOVAT

od 100 Kč os./noc

Petrovice

REZERVOVAT

od 180 Kč os./noc

Vejprty

REZERVOVAT

od 350 Kč os./noc

Nové Hamry

REZERVOVAT

od 450 Kč os./noc

Nové Hamry

REZERVOVAT

Přírodní zajímavosti regionu Krušné hory

Božídarské rašeliniště

Národní přírodní rezervace (od roku 1965) nedaleko obce Boží Dar, okolo vrchu Špičák (1115 m n. m.), zabírá plochu 930 ha. Jedná se o soubor rašelinišť, močálů, luk a jezírek. Nachází se zde cenný rostlinný porost – např. masožravá rosnatka okrouhlolistá. Náš tip: asi 3 km dlouhá naučná stezka se dvanácti zastaveními.

Vlčí jámy a Ledová jáma

Přírodně-technická památka nedaleko obce Horní Blatná. Jedná se o impozantní skalnatý kráter (120 x 14 m, hloubka až 25 m), který je pozůstatkem někdejšího dolu Wofgang. Vznikl zřícením stropů a dnes je porostlý zelení. Nedaleko Ledová jáma, na jejímž dně se po celý rok udržuje takzvaný jeskynní led – způsobeno udržováním studeného vzduchu v dolní části kráteru.

Vysoký kámen

Asi 300 m dlouhý skalní výchoz, soubor skalních věží, nabízí krásné výhledy do okolí. Přírodní památka, zpřístupněná veřejnosti po lávce, se vyznačuje výskytem zajímavých společenstev (např. lišejníky). Skalní útvar naleznete na západním okraji Krušných hor (Lubská vrchovina), u hranic s Německem.

Vrch Plešivec

Vrch Plešivec (1028 m n. m.), opředený pověstmi o pokladech a Bílé paní, patří k oblíbeným turistickým cílům Krušných hor. Vede sem asfaltová cesta, ale i cyklostezka a turisticky značená trasa pro pěší. Na vrcholku je rozhledna a hotel s restaurací. Náš tip: výhled na Klínovec, Slavkovský les, Doupovské hory, Český les, Jáchymov a Karlovy Vary.

Města regionu Krušné hory

Jáchymov

Lázeňské městečko v podhůří hory Klínovec. Nedaleko lyžařský areál a naučná stezka Jáchymovské peklo. Historické centrum města je vyhlášeno památkovou zónou, dokonalý turistický servis a možnosti ubytování: hotely, penziony, horské chaty a lázeňské domy. Náš tip: Muzeum Královská mincovna, připomínající dobu, kdy se v Jáchymově těžilo stříbro a razily tolary.

Teplice

Lázeňské město s dominantním zámkem, v němž je umístěno muzeum, dále zámecký park, románská krypta a nedaleká zřícenina Doubravská hora. Teplice jsou město kultury (galerie, divadla) i sportu (aquacentrum, sportoviště, cyklostezky, turistické trasy, v zimě lyžování v nedalekých střediscích). Náš tip: hvězdárna a botanická zahrada.

Chomutov

Hlavní atrakcí Chomutova je zoologická zahrada Zoopark Chomutov s euroasijskou zvířenou. Pozornost si však zaslouží také historické jádro, dále možnost cyklo a pěších výletů. Náš tip na léto: rybník Otvice s možností vodního lyžování. Náš tip na zimu: kopec Strážiště s rozhlednou na vrcholu, jehož svah funguje jako sjezdovka (je tu vlek).

Most

Most, obklopený lesy, je ideálním výchozím bodem pro výlety. Za vidění stojí i místní zajímavosti: např. Planetárium, Oblastní muzeum Most či hrad Hněvín – restaurace, která je napodobeninou někdejší pevnosti. Mnoho možností koupání: Aquadrom Most, koupaliště Ressl, vodní nádrž Matylda. Dále sportovní vyžití v Areálu Benedikt.

Ostrov Ubytování v Ostrově

Město nedaleko zimních areálů Klínovec a Neklid-Boží Dar, v létě možnost pěších i cyklovýletů. Přímo ve městě památková zóna, Galerie umění v zámeckém parku, Stará radnice s výstavním sálem, pravidelné festivaly netradičního divadla a koncerty. Možnost pro aktivní dovolenou: městská sportoviště, horolezectví (Třebovské stěny), koupání (Dlouhý rybník). Náš tip: dětský filmový festival Oty Hofmana.

Kulturní památky regionu Krušné hory

Zámek Klášterec nad Ohří

Dominantou malebného městečka je stejnojmenný zámek z 16. století, obklopený rozsáhlým parkem s vzácnými dřevinami. V interiérech zámku je Muzeum porcelánu, jehož expozice jsou věnovány jak českému, tak zahraničnímu porcelánu např. z Japonska a Číny. Dávejte pozor, prý se tu toulá přízrak bezhlavého mnicha. Náš tip: hrobka Thunů.

Zámek Duchcov

Město proslulé tím, že zde roku 1798 zemřel Giacomo Casanova, láká k návštěvě zámku z konce 16. století. K vidění jsou dobově zařízené pokoje šlechty i služebnictva a rozsáhlá expozice věnovaná životu Casanovy. Je tu jeho ložnice, ukázka rukopisu i křeslo, v němž zahynul. Zámek navštívili i další slavní umělci jako Goethe, Beethoven či Chopin.

Muzeum letecké bitvy nad Krušnohořím

Kovářská na Chomutovsku nabízí prohlídku muzea, jehož expozice jsou věnované válečné historii, přesněji slavné letecké bitvě, která proběhla nad Krušnými horami dne 11. září 1944 za druhé světové války. Muzeum založili a vybavili váleční veteránové. Uvidíte trosky letadel, modely, uniformy, osobní věci letců, vyznamenání a dobové fotografie.Copyright © 2006 - 2011 Online Travel Solutions s.r.o.

Online Travel Solutions s.r.o. :

´